Loading…

Tuning

Ofertę tuningową możemy podzielić na dwie sekcje:

  1. Tuning elektroniczny (chiptuning)

W tym przypadku mówimy o zmianie parametrów pracy silnika na podstawie fabrycznego oprogramowania. które zostaje zgrane za pomocą złącza OBD czy też na stole ( BDM, Tricore itp. )

Chiptuning w naszej firmie wykonujemy tylko i wyłącznie na autach marki BMW, co daje nam duże doświadczenie jak i wiedzę na temat tego który silnik jest podatny bardziej bądź mniej na tuning.

Cała procedura strojenia auta rozpoczyna się od zbadania stanu jednostki, wykonywane są logi dynamiczne na podstawie których następnie pisany jest indywidualny program do Państwa BMW, aby w pełni sprawdzić stan silnika wykonujemy pomiar na hamowni drogowej firmy INSORIC która jako jedna z niewielu posiada certyfikat TUV.

Program optymalizacyjny jest pod Państwa wytyczne jak i to jakie komponenty posiada wasze auto, nie jednokrotnie podejmujemy się stworzenia oprogramowania do aut które uprzednio były już po chiptuningu wykonanym lepiej bądź gorzej. W skrajnych przypadkach oprogramowanie sterownika silnika zostaje zaktualizowane do najnowszego, po czym wykonujemy całą proceduje pomiaru, logów, czytania oprogramowania od nowa.

Proces strojenia auta nie jednokrotnie wydłuża się przez konieczność dokonywania korekt, każde auto jest w innej kondycji i różnie przyjmuje nastawy. Zawsze dążymy do optymalnego oprogramowania, które zadowi klienta jak i nas samych.

Na życzenie klienta możemy również zmierzyć przyspieszenie Państwa samochodu za pomocą DRAGY, jest to urządzenie które bardzo dokładnie i realnie zmierzy przyspieszanie 0-100, 100-200,  1/4 miliKolejnym z punktów modyfikacji elektronicznych jest możliwość zmiany oprogramowania skrzyni biegów o soft firmy XHP której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem ! Oprogramowanie to jest dodatkowo optymalizowane pod Państwa oczekiwania, możemy zaoferować trzy poziomy modyfikacji oraz kalibracje każdego z poziomów